تاثیر یوگا بر زانو - آکا
صدمه دیدن,انجام دهید,غضروف,مناسب,معمولی,حساس,صدمه,انجام

تاثیر یوگا بر زانو

زانوها از استخوان ،رباط ، تاندوم و غضروف تشکیل شده است .بدلیل نبودن استخوان در زانوها ، زانوها حساس و آسیب پذیرمی باشند.صدمه دیدن زانوها ،ورم مفاصل ، در رفتگی ، رگ به رگ شدن و ورم زانو که از آسیبهای معمولی زانو می باشند بوسیله فعالیتهای شدید ورزشی بوجود می آید.برای جلوگیری از صدمه  دیدن زانو باید به خاطر داشته باشید که در مدت فعالیتهای فیزیکی حرکات گرم کننده و کششهای مناسب داشته باشید و حرکات را درست را انجام دهید.

یکی از مواردی که در صدمه دیدن زانوها بسیار موثر است چاقی و اضافه وزن است.برای ورزشکاران صدمه خوردن زانوها بسیار مهم است زیرا زانوها  عامل حرکت در هر ورزشی می باشند و سلامت آنها مهم می باشد.


درمان زانوها بستگی به نوع صدمه دیدگی آنها دارد.بعضی از صدمات ممکن است تنها نیازمند آرام شدن درد ، فزیوتراپی و یا تمرینهای ورزشی ساده باشد در صورتی که بعضی از صدمات نیاز به جراحی دارند.

یوگا یکی از راههای درمان زانو در زمان صدمه دیدن محسوب می شود.در زیر به تعدادی از این حرکات درمانی می پردازیم.

آساناها ، به انعطاف پذیری قسمتهای اتصالی کمک می کنند و ماهیچه ها را قوی می سازند.
حرکات یوگا ، اگر با تمرکز بر روی آرایش صحیح استخوانهای پا و قسمتهای متصل صورت گیرد در قوی شدن زانو و همچنین در کاهش صدمات احتمالی زانوها کمک می کنند.

باید توجه داشته باشید که درد کشیدن بهترین راه درمان نیست و حرکات یوگا تنها در زمان بهبودی باید انجام شوند و نه در زمانیکه صدمه وارد شده بر زانو تازه است.این تمرینات تنها راهنمایی برای بهبودی و بهتر شدن سلامت زانوها هستند  و قبل از انجام یوگا باید از نظر دکتر خود در خصوص این حرکات آگاه شوید.

در زیر به وضعیتهایی که برای بهبودی ،قویتر شدن ، انعطاف پذیرتر شدن زانو و کاهش احتمال آسیب دیدگی کمک می کنند می پردازیم.

seemorgh.com

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی