چرا چاق نمی شوم؟! دلایل عدم افزایش وزن چیست؟
چرا چاق نمی شوم؟!:بعضی از افراد ضمن داشتن رژیم غذایی مناسب و رعایت تمامی جوانب مورد نیاز بازهم نمی توانند به وزن ایده آل خود برسند و از لاغری شدید رنج می برند،

آکاایران: چرا چاق نمی شوم؟! دلایل عدم افزایش وزن چیست؟

آکاایران بعضی از افراد ضمن داشتن رژیم غذایی مناسب و رعایت تمامی جوانب مورد نیاز بازهم نمی توانند به وزن ایده آل خود برسند و از لاغری شدید رنج می برند، دلیل چیست؟ چرا افزایش وزن در این افراد غیرممکن می شود؟

به گزارش آکاایران دکتر سوسن پارسا متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بسیاری از افراد غذای کافی دریافت می کنند اما وزنشان کمتر از حد نرمال است، برای کشف این موضوع باید سه منشا اصلی را مورد بررسی قرار داد.

وی ادامه داد: یکی از دلایل آن بیماری های جسمی از قبیل پرکاری تیروئید، عفونت های مختلف در بدن؛ علت دوم انگل های موجود در بدن و دلیل سوم بیماری های عمومی در افراد لاغر است که باید بررسی شود.

پارسا افزود: در صورتی که هیچ کدام از این بیماری ها به اثبات نرسد و فرد از لحاظ جسمی سالم باشد، باید به منشأ روحی غذا نخوردن توجه نمود. در بسیاری از این افراد لاغر، بالا بودن میزان استرس و نگرانی از مسائل روزمره زندگی باعث کاهش اشتها در آنها می شود.

همچنین بخوانید : چاق شدن صورت

پارسا در ادامه افزود: در این گونه موارد متخصصان تغذیه و اعصاب و روان باید در کنار هم فعالیت کنند تا فرد آرامش ذهنی خود را بازیابد.

وی تصریح کرد: همچنین افرادی که غذای کافی می خورند اما به دلیل اختلالات روده ای هضم و جذب کافی ندارند باید تحت نظر متخصص تغذیه و اعصاب و روان قرار گیرند و مشکل زمینه ای را حل کنند.

پارسا در ادامه تصریح کرد: به افراد لاغر معمولاً مصرف غذاهای کم حجم و پرکالری توصیه می شود یعنی به عنوان مثال این افراد بهتر است به جای میوه ها از آب میوه های طبیعی استفاده کرده و میزان روغن سالم را افزایش دهند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از مغزدانه ها و آجیل ها گزینه بسیار خوبی به حساب می آید. این افراد بایستی میزان دریافت غذاهای پرحجم و پرکالری را کاهش دهند.

منبع :

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :