آکاایران: مکمل های پروتئینی ویژه خانم هاReviewed by Admin on Mar 31Rating:

مکمل های پروتئینی ویژه خانم ها

آکاایران: مکمل های پروتئینی ویژه خانم ها

<>

آمینو اسیدها بلوک های ساختمانی پروتئین ها هستند و برای بدن خانم ها ضروری به حساب می-آیند. در حالیکه عمده ۲۱ آمینو اسید موجود توسط بدن تولید می شود اما ۹ آمینو داریم که ضروری نام دارند و باید از طریق رژیم غذایی برای بدن تامین شود. پروتئین جدای از نقشی که برای سلامتی دارد مصرف برخی آمینو اسیدهای خاص می تواند برای خانم ها بسیار مفید باشد که در این مقاله معرفی شده اند.
آمینو اسیدها شما را در سطح بالایی از بازدهی ورزشی حفظ می کنند و به انجام کارهای روزانه هم کمک می کند و این معنایش این است که در جستجوی سلامت بهینه نباید از این آمینو اسیدها غافل بود.

 
BCAAs
آمینو اسیدهای شاخه ای که خیلی ها بنام BCAAs آن را می شناسند، محرک رشد عضلانی بوده و از تخریب عضلات جلوگیری می کنند. همه پروتئین ها حاوی BCAAs اما شاید بخواهید برای افزایش دریافت این سه آمینو اسید خاص از مکمل استفاده کنید.
خانم ها به ندرت پروتئین کافی و مورد نیاز برای حمایت از سلامت و متابولیسم و همچنین حفظ بافت عضلانی را مصرف می کنند و آنهایی که همیشه رژیم دارند شاید حتی دچار کسری پروتئین زیادی باشند. فاقد پروتئین و دیگر منابع کافی BCAAs، شاید برای چربی سوزی دچار مشکل شوید بویژه چربی سوزی ناحیه شکم که با خیلی از بیماری ها ارتباط دارد.

 
کارنیتین
کارنیتین متابولیسم انرژی را حمایت کرده و باعث کاهش خستگی و آسیب عضلانی می شود، گرچه بیشتر از همه به خاطر خواص چربی سوزی اش شناخته شده است. موسسه ملی سلامت می گوید کارنیتین اسیدهای چرب را داخل میتو کندری سلول ها وارد می کند تا برای تامین انرژی بسوزند و هر چه چربی بیشتری برای فواید انرژی بسوزد، کاهش وزن بیشتری رخ خواهد داد.

توصیه می شود کارنتین بعد از سنین یائسگی مصرف شود تا به افزایش وزن طبیعی این دوران به نوعی مقابله شود. در سطح هورمونی، کارنیتین می تواند باعث افزایش تستسترون در بدن خانم ها شود. از آنجایی که این هورمون باعث کاهش خستگی و تخریب عضلات می شود، ترشح بیشتر آن در بدن شما را قادر می کند تا سخت تر و طولانی تر تمرین کنید.
نقش کارنیتین در تولید تستسترون می تواند در خواص چربی سوزی آن تأثیر گذار باشد.

 
آرژنین
آرژنین تنظیم کننده اکسید نیتریک در بدن است. این ماده که ملقب به NO است کمک می کند به جریان خود در عضلات و این اتفاقی است که با اتساع عروق عملی می شود.
ارتباط آرژنین با NO و اتساع عروق باعث می شود مکمل مهمی باشد برای خانم هایی که علائم یائسگی را تجربه می کنند.
آرژنین می تواند کاهش دهنده شدت و دفعات گرگرفتگی شود. ورزشکاران خانم شاید ترجیح دهند که قبل از تمرین از مکملی حاوی آرژنین استفاده کنند، چرا که قدرت عضلانی را در تمرینات مقاومتی افزایش می دهد و پمپاژ خون دلچسبی در عضلات ایجاد می کند.
لیسین برای بافت های عضلانی در بدن تامین کننده بلوک های سازنده است. نتایج علمی در سال ۱۹۹۲ به این مهم رسیده که ارتباط قدرتمندی بین لیسین و کلسیم وجود دارد. لیسین جذب کلسیم در دندان و استخوان ها را افزایش می دهد و این فاکتور مهمی برای خانم هاست که ریسک پوکی استخوان بالایی دارند. اگر ورزشکار هستید فشار زیادی متوجه تاندون ها و مفاصل تان است و لیسین هم می تواند کلیدی باشد برای طول عمر ورزشی بیشتر این آمینو اسید ضروری به تولید فیبرهای عضلانی و کولاژن کمک می کند و می تواند به زانو و دیگر بافت های همبند بدن برای حرکت روان تر کمک کند.

این مقالات را هم ببینید:

سلولیت را ضربه فنی کن!
تمرین ۱۰ دقیقه برای خانم های خانه دار

چگونه عضلات سرینی بهتری داشته باشیم؟

تغذیه بعد از ورزش

.

منبع : donyayeazoleh.com

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :