بادکش کردن فرمی از طب مکمل است که که در آن لیوان یا استکان های کوچکی روی سطح پوست قرار داده می شوند و فشار درون فنجان یا استکان با استفاده از مکش هوا به بیرون یا سوزاندن هوای درون فنجان، کاهش می یابد، به همین خاطر پوست و لایه  ماهیچه های سطحی برجسته شده و  به درون فنجان کشیده می شوند. فنجانهایی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند می توانند از مواد مختلفی نظیر شیشه، بامبو و سفال ساخته شده باشند.

تاریخچه باد کش درمانی

,ورزش بانوان

بادکش از هزاران سال قبل در چین و نقاط دیگر دنیا مورد استفاده قرار می گرفته است. مصریان و یونانیان باستان نیز از بادکش درمانی برای خارج کردن سموم و مواد زائد از بدن، درمان درد، کاهش التهاب و افزایش اشتها استفاده می کردند. کاربرد  این طب سنتی در ابتدا برای خارج کردن چرک و خون در  درمان دمل ها و جوش های چرکی بوده است. بعدها، تاثیر مثبت این طب سنتی را در درمان دیگر بیماریها نیز دریافتند.

وسایل و لوازم اولیه ای که برای این طب به کار می رفته است شامل شاخ گاو و فنجان های ساخته شده از بامبو بوده است. از دریچه های ساخته شده از پوست گوسفند نیز برای ایجاد مکش در این فنجانها استفاده می شده است. بادکش درمانی مدرن و امروزی نیز هنوز خیلی شبیه به روشهای قدیمی و باستانی آن می باشد، اما پیشرفتهای جدیدی نیز در این زمینه به وجود آمده است از قبیل پمپ های مکشی الکتریکی، مکانیکی و الکترو مغناطیسی.  نشان داده شده است که بادکش درمانی الکترومغناطیسی  بطور موثری بیماریهای مربوط به مفاصل را درمان می کند.

بادکش درمانی امروزه به میزان زیادی در طب سنتی چینی توسعه یافته است، اینطور  بیان می شود که این روش طب سنتی باعث باز شدن مراکز انرژی بدن می گردد. مراکز انرژی یا چاکراها در طول کانالی که در امتداد بدن قرار دارد، قرار گرفته اند که انرژی از طریق این کانال به هر بخشی از بدن و در سراسر اندام ها و بافت ها جریان می یابد. 5 مرکز انرژی بر روی پشت بدن وجود دارند که زمانی که این مراکز باز و گشوده هستند، اجازه جابجایی انرژی در تمام طول بدن را می دهند. متخصصان طب سنتی دریافته اند که بادکش درمانی یکی از بهترین راهها برای باز کردن این مراکز می باشد.

همچنین فهمیده اند که بادکش درمانی بیشتر از  10 سانتی متر بافت بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. این امر باعث می شود که بافتهای بدن سموم خود را آزاد کنند، سیستم لنفاوی فعال شود، انسدادهای روده بزرگ باز گردد، به فعال شدن و باز شدن سیاهرگها، سرخرگها و مویرگها کمک می کند، پوست را فعال و جوان می سازد، باعث از بین رفتن ترک های پوستی و بهبود واریس می گردد.

به دلیل تاثیر عمیقی که دارد، بادکش کردن یکی از بهترین روشهای ماساژ دادن عمیق بافت می باشد. بادکش کردن مفید، ایمن و بدون عوارض جانبی بوده و می تواند به راحتی توسط خود فرد و اعضای خانواده انجام شود.

با پیشرفتهای علمی و تکنولوژی در سالهای اخیر، بادکش درمانی از تصدیق و پذیرش بیشتری در دنیای علم برخوردار گردیده است. در سراسر دنیا، افراد زیادی از این روش ساده و سنتی برای  حفظ سلامت خود استفاده می کنند.

تاثیرات بادکش درمانی

بادکش کردن خون را به سطح بدن، جایی که لیوان های بادکش قرار داده شده اند می کشد. این افزایش در جریان خون باعث بهبود انقباضات و گرفتگی های عضلات، سفت شدن بافت و کاهش درد می گردد. بادکش کردن خشک از ابتدا برای افرادی با بنیه و مزاج ضعیف و دارای فشار خون پایین استفاده می شود؛ این روش هرگز نباید  برای افرادی که فشار خون بالا دارند به کار برده شود.

تاثیر بر پوست

,ورزش بانوان

پوست بزگترین اندام بدن می باشد، که شامل مایعات، خون، رگهای خونی، بافت پیوندی، عضله و ذخیره غنی از عصب می باشد. از اینرو هر محرک موضعی یا سطحی که اندام های داخلی و خارجی را تحت تاثیر قرار دهد بایستی ابتدا بر روی پوست اثر گذارد. از آنجایی که بدن ما از طریق پوست مستقیما با جهان پیرامونش در ارتباط می باشد، می توان گفت که پوست ما سلامت درون ما را منعکس می کند. زمانی که ما در شرایط سلامت عمومی خوبی به سر می بریم، پوست معمولا براق، سفت و دارای بافتی نرم می باشد. به علاوه، پوست به تغییرات دمایی پاسخ داده و بطور کلی در هنگام لمس گرم می باشد.

بر طبق طب سنتی چینی، اصلی ترین هدف طب سوزنی، ماساژ درمانی و بادکش درمانی  تغییردادن و تاثیر بر جریان خون و جریان انرژی یک اندام مشخص از طریق تحریک کردن یک نقطه مشخص از پوست می باشد. 14 کانال اصلی طب سنتی چینی بطور مستقیم با اندام های داخلی مرتبط می باشند و همچنین نقاطی را در داخل پوست نیز دارند.

از نقطه نظر طب سنتی چینی، شش ها بطور مستقیم پوست را کنترل کرده و بر آن اثر دارند. به همان اندازه که انرژی شش ها زیاد و فراوان باشد، پوست نیز تغذیه شده، می درخشد و عملکرد مناسبی خواهد داشت. رطوبت پوست وابسته به سلامت شش ها می باشد، زیرا شش ها انرژی حیاتی و مایعات را در سراسر بدن و پوست منتشر می کنند. هر اندام داخلی یک کانال مرتبط با خودش بر روی پوست دارد. که از طریق تحریک کردن آن نقطه با روشهایی مثل طب سوزنی و بادکش درمانی می توان بر اندام های درونی اثر گذاشت.

اثر بادکش درمانی بر سینه ها

,ورزش بانوان

بسیاری از زنان دارای گرفتگی ها و انسدادهایی در سینه هایشان هستند که به دلیل جریان خون ضعیف و تخلیه  ضعیف سیستم لنفاتیک به وجود می آیند. پوشیدن سوتین های خیلی تنگ یا پوشیدن مدام و طولانی مدت سوتین می تواند مسیرهای نرمال و معمول جریان خون را محدود و مسدود کند که این منجر به تجمع سموم و  مواد باقی مانده حاصل از تخریب سلولی می گردد. مشکل گرفتگی و انسداد پستان ها می تواند در نتیجه آسیب ها، استرس، ورزش نکردن، عفونت های قدیمی و دیگر فاکتورها ایجاد شود.

تاثیر این گرفتگی می تواند به صورت درد پستان، وجود توده هایی در سینه، تغییرات شبه سرطان سینه، شل شدن  سینه ها، ورم و آماس سینه ها یا فشار مزمن در قفسه سینه بروز کند.

دستگاه مکنده مخصوص بادکش کردن سینه ها  یک مکنده خیلی ملایم است که بطور ریتمیک سینه ها را ماساژ می دهد. این دستگاه جریان خون به سینه ها را تحریک کرده و تخلیه لنف را افزایش می دهد و به جابجایی سموم و حذف آنها از طریق  سیستم لنفاوی کمک می کند. این روش همچنین ذخیره اکسیژن بافتها را افزایش می دهد که از این طریق باعث بهبود سلامت عمومی بدن می گردد. این تاثیر بادکش درمانی سینه  باعث بهبود یا از بین رفتن نقاط دارای گرفتگی و کیست ها گردیده و بطور اساسی احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

بادکش درمانی سینه همچنین بطور ملایمی باعث تحریک غده هیپوفیز و هورمونهای زنانه می گردد. اوکسی توسین، هورمون ترشح شده توسط هیپوفیز است که به آرامش عمومی کمک می کند و در هنگام بادکش درمانی ترشح می شود. این امر به احساس سر زندگی عمومی کمک می کند، علائم فیبرومیالژیا( نوعی روماتیسم بافت همبند است که با دردهای اسکلتی عضلانی همراه است)  را بهبود می بخشد، دردهای مزمن را کاهش می دهد و به کاهش استرس کمک می کند.

بادکش درمانی ایمن بوده و بطور موثری برای درمان  انواع زیادی از بیماری ها به مدت هزاران سال کاربرد داشته است. بادکش درمانی سینه ها توسط پزشکان طب سنتی به مدت 125 سال انجام می شده است، اما در حال حاضر این روش با تکنولوژی های مدرن مقایسه می گردد.

این روش نه تنها به سلامت کلی سینه ها کمک می کند، بلکه باعث سفتی و چاق شدن سینه ها نیز می گردد و یکی از روشهای طبیعی بزرگ و برجسته کردن سینه ها به شمار می رود و همچنین  می تواند باعث رشد طبیعی  سینه ها در دختران نوجوان گردد و سینه ها را از طریق تقویت رباط های عضلانی سفت تر ساخته و بالا ببرد و باعث شود که سینه ها سالمتر و جوانتر گردند. روشهای طبیعی برای بالا رفتن سینه ها و درمان افتادگی سینه ها

این روش درمانی همچنین تولید کلاژن طبیعی را افزایش داده و پوست سینه ها را کشیده و صاف می سازد و بافت سینه ها را محکم و سفت می کند. 

در صورت تمایل به ماساژ سینه از طریق بادکش درمانی و استفاده از دستگاههای مکنده سینه که به آنها  دستگاه وکیوم سینه  یا پمپ بزرگ کننده سینه  نیز اطلاق می شود می توانید انواع با کیفیت و تولید داخل این دستگاه  را بصورت آنلاین خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه و نحوه خرید و قیمت پمپ بزرگ کننده سینه اینجا کلیک کنید. 

 

منبع : parsivenus.com

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :