بهترین باشگاه های بدنسازی کدامند؟ - بهترین باشگاه های ورزشی در تهران
بهترین باشگاه های بدنسازی کرج,بهترین باشگاه های بدنسازی ایران,بهترین باشگاه های بدنسازی بانوان تهران,بهترین باشگاه های بدنسازی در تهران,بهترین باشگاه های بدنساز

بهترین باشگاه های ورزشی در تهران

 

آکاایران در این مقاله روش های انتخاب باشگاه ورزشی مناسب و همچنین بهترین باشگاه های ورزشی در تهران را برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده است که از شما همراهان خوبمان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

روشهای انتخاب باشگاه مناسب

با اینکه امتحان کردن باشگاه‌های مختلف برای کسب تجربه بد نیست اما پیدا کردن یک باشگاه مناسب می تواند یکی از سخت ترین قسمت های برنامه تناسب اندام شما باشد. خیلی ساده است: چرا باید جایی بروید که احساس ناراحتی کنید یا مطابق میلتان نباشد؟ پاسخ این است: به هیچ وجه نباید بروید. دراین مقاله اصول اولیه برای پیدا کردن باشگاهی که با نیازهای شما همخوانی داشته باشد و برای رسیدن به اهداف ورزشیتان کمکتان کند را  مطرح می کنیم.

iranian gym2 بهترین باشگاه های ورزشی در تهراندستورالعمل ها

بررسی ساده از باشگاه‌هایی که در اطراف محل زندگیتان یا محل کارتان قرار دارد.

مرحله 1: تهیه لیستی از چیزهایی که از یک باشگاه انتظار دارید  به گرفتن یک تصمیم بهتر و رسیدن به اهداف ورزشیتان کمک می کند.

لیستی از ویژگی هایی که از یک باشگاه انتظار دارید تهیه کنید. هر چیزی که برایتان مهم است را در این لیست بیاورید. مثل: تمیزی، تجهیزات، محل و هزینه. البته شاید نتوانید باشگاهی با همه ویژگی هایی که می خواهید پیدا کنید اما می توانید تصمیمی هوشیارانه تر بگیرید.

مرحله 2: درمورد امکانات موجود واقع بین باشید. یادتان باشد، ممکن است نتوانید تمام ویژگی های قید شده در لیستتان را در باشگاه مورد نظر پیدا کنید اما باید سعی کنید مهمترین آنها را با باشگاه مورد نظرتان تطابق دهید. اگر یک باشگاه را فقط به خاطر قیمتش انتخاب می کنید (بزرگترین اشتباه) و ویژگی های باشگاه با نیازهای شما تطابق ندارد،  فقط پولتان را دور ریخته اید چون احتمالاً پایتان را آنجا نمی گذارید.

iranian gym3 بهترین باشگاه های ورزشی در تهرانمرحله 3: اگر اتاق رختکن جزء علایق شما نیست یک سد بزرگ سر راه تمرینتان قرار می دهید. وقتی برای بازدید یک باشگاه رفته اید خجالت نکشید و هر سوالی که دارید را از راهنمای باشگاه بپرسید حتی اگر در لیستتان نباشد. اگر خواستید یادداشت بردارید. یکی از مهمترین جاهایی که باید نگاه کنید اتاق رختکن است. اشتباه نکنید که فقط سرسری به آن نگاه کنید و بگویید که خوب بد نیست. ویژگی هایی از اتاق رختکن که برایتان اهمیت دارد مثل نظافت، امنیت و دوش ها را حتماً چک کنید.

مرحله 4: تجهیزات باشگاه باید به پیشبرد برنامه تمرینتان کمک کند نه اینکه موجب آزارتان باشد. همیشه تجهیزات باشگاه (وزنه های آزاد، دستگاه های بدنسازی، دستگاه های هوازی) را خوب بررسی کنید تا ببینید با برنامه تمرین شما مطابقت کند. همچنین به کیفیت و وضعیت آنها هم دقت کنید. خجالت نکشید و از مسئول باشگاه بخواهید که یک تکرار هم که شده روی دستگاه های مورد نظرتان امتحان کنید.

مرحله 5: هزینه باشگاه هم خیلی مهم است و باید با بودجه شما سازگار باشد. اما وقتی درمورد هزینه یک باشگاه می خواهید تصمیم بگیرید چند سوال را باید از ذهن بگذرانید:

 • آیا عضویت شما برای یک مدت مشخص که دچار بیماری، مشکلات خانوادگی یا هر مسئله دیگری شدید، قابل فریز کردن است؟ اگر پاسخ مثبت است ببینید که این مدت محدودیتی دارد یا نیاز به هزینه بیشتر است؟
 • آیا باشگاه مورد نظر ممکن است در آینده نزدیک شرایط ویژه بگذارد؟ خیلی سخت است که شهریه عضویت باشگاه را تمام و کمال بدهید و بعد ببینید که دو هفته بعد شرایط ویژه ثبت نام گذاشته اند.
 • آیا باشگاه برای افراد یا سازمان های خاص تخفیف دارد؟ تخفیف مخصوص افراد مسن، تخفیف مخصوص دوستان و آشنایان و. . .

بااینکه هزینه باشگاه اهمیت زیادی دارد اما یادتان باشد این نباید تنها ملاک شما برای انتخاب باشگاه باشد. اگر بخواهید فقط بر مبنای هزینه باشگاهی را انتخاب کنید، مطمئناً نیازهایتان برآورده نخواهد شد.

مرحله 6: درباره پرسنل باشگاه تحقیق کنید. چه تعداد از پرسنل باشگاه مربیان کارت دار هستند؟ این مسئله نه تنها به درست تمرین کردن شما کمک می کند بلکه برای ایمنی شما اهمیت دارد.مربیان باشگاه باید حتماً کارت دار باشند و همچنین با اصول کمک های اولیه نیز آشنایی داشته باشند.

iranian gym5 بهترین باشگاه های ورزشی در تهراننکات و هشدارها

با سایر اعضای باشگاه درمورد آن صحبت کنید و اطلاعات بگیرید. آشنا شدن با نظر اعضای فعال یک باشگاه خیلی در شناخت آن موثر است.

 • محل باشگاه اهمیت زیادی دارد و باید با نیازهای شما همخوانی داشته باشد. آمدورفت به باشگاهی که از محل زندگی یا کار شما خیلی دور باشد برایتان سخت خواهد بود.
 • به قرارداد ثبت نام باشگاه خوب دقت کنید  و عضویتی را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیازهای شما را تامین کند.

بهترین باشگاه های ورزشی تهران

 • باشگاه بدنسازی ستاره تهران

تهران خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، مقابل تالار محله

021-33192388

تهران خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، نقشه دوم، کوچه شش شرقی، پلاک 196

021-33160245

 • باشگاه بدنسازی ساینا

تهران پل سیدخندان، به طرف رسالت، جنب پل صیاد شیرازی، پلاک 1230

021-88462933

 • باشگاه بدنسازی کارون

تهران کارون، بالاتر از خیابان امام خمینی، پلاک 262، طبقه زیرزمین

021-66835180

 • باشگاه بدنسازی پلاتین

تهران خیابان میرداماد غربی، بعد از تقاطع جردن، پلاک307

021-88787285

00989352365935

 • باشگاه بدنسازی ارشاد | ershad gym

تهران پیروزی، نبرد شمالی، نرسیده به سازمان آب، کوچه شهید رضایی

021-33062398

 • باشگاه بدنسازی جنت

تهران جنت آباد جنوبی. بالا تر از سمر قند. نبش کوچه نهم برج سفید

 • باشگاه بدنسازی جاوید

تهران خیابان جیحون، بعد از تقاطع مرتضوی

تهران ،منطقه 9، خیابان آزادی، خیابان نجارزادگان، نبش آموزشگاه رانندگی

 • باشگاه بدنسازی رکورد

تهران صادقیه، ابتدای کاشانی، جنب بیمارستان ابن سینا، برج مینا، طبقه زیر همکف

021-44070173

 

تهران میدان شهدا، جنب ایستگاه مترو، مجموعه ورزشی برق تهران

021-33349012

 • باشگاه بدنسازی BTM (بی تی ام)

تهران میدان ونک، ملاصدرا، نرسیده به کردستان، پلاک 56

021-88772025iranian gym6 بهترین باشگاه های ورزشی در تهران

 • باشگاه بدنسازی میرداماد

تهران بلوار میرداماد، زیر پل میرداماد، حدفاصل بزرگراه مدرس و خیابان افریقا، پلاک 285

021-88783720

 • باشگاه بدنسازی امگا | Omega Gym

تهران شریعتی، ظفر، بعد از نفت شمالی، تخارستان، پلاک c/16

021-22902767

 • باشگاه بدنسازی جهان آرا | JahanAra Fitness Club

تهران ضلع جنوب غربی میدان پونک، نبش میدان، ساختمان آرش، پلاک 220

021-44453507

 • باشگاه بیلیارد بام تهران | Bam-e Tehran Billiard Club

تهران ولنجک، بین بیستم و بیست و دوم

 • باشگاه بدنسازی آتش نشانی

تهران میدان اقدسیه، بلوار ارتش، جنب مینی سیتی

021-22491122

 • باشگاه بدنسازی گلبانگ

تهران شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان مهستان، نبش کوچه 14

021-88086118

 • باشگاه بدنسازی ست

تهران ولنجک، بلوار دانشجو، خیابان گلریزان، انتهای گلستان دوم، نبش گلستان یکم

021-22432075

09126306135

 • باشگاه بدنسازی شهید احمد نوزاد

تهران خیابان شریعتی، خیابان بوشهر

 • باشگاه بدنسازی رستار

تهران سیدخندان، خیابان شریعتی، خیابان خواجه عبداله انصاری، روبروی کوچه چهار دهم، پلاک 51

021-22844778

09366096066

 • باشگاه رقص آذری موسسه هنری گنجلیک شعبه تهران

تهران اکباتان، فاز یک، بلوک C2

021-44664322

09141025954

 • باشگاه بدنسازی پدیده شرق

تهران خیابان پیروزی، خیابان اول، نیروی هوایی، خ2/37، پلاک 50

021-77473697

 • باشگاه بدنسازی ایثار

تهران تهرانپارس، خیابان جشنواره، خیابان معینی نژاد، کوچه دهم

مجله تندرستی: فضای بزرگ، امکانات کافی، دستگاه های پیشرفته و طراحی داخلی خلاقانه از رازهای اصلی موفقیت باشگاه های تناسب اندام معروف جهان هستند. تناسب اندام یکی از مهمترین دغدغه های انسان است؛ بنابراین طبیعی است که باشگاه های تناسب اندام به این نیاز پاسخ دهند. با اینحال، باشگاه های ورزشی حتما باید مجهز و پیشرفته باشند چون گذشت زمانی که می شد با قرار دادن چند تردمیل و دمبل و هالتر در یک سالن کوچک باشگاه تناسب اندام راه انداخت. بهترین باشگاه های ورزشی جهان آنهایی هستند که امکانات و ابزار ورزشی پیشرفته را به تعداد کافی در اختیار ورزشکاران قرار می دهند، نه آنهایی که مجبورید برای استفاده از تردمیل یک ساعت منتظر بمانید تا فقط پنج دقیقه با آن تمرین کنید. از سوی دیگر، فضای باشگاه نیز بسیار مهم است چون هر چه فضا بیشتر باشد، امکان برنامه ریزی بهتر و تعبیه امکانات بیشتر وجود دارد. با شیک ترین و مجهزترین باشگاه های تناسب اندام دنیا آشنا شوید.

باشگاه سرژ مورو؛ مونترال، کانادا
 


یکی از 10 باشگاه بزرگ دنیا که در آن معطل شدن برای استفاده از وسایل و ابزار ورزشی به هیچ وجه معنی ندارد چون فضای دلباز و وسیع اش باعث شده تا هر چه وسایل و امکانات نیاز دارید در آن پیدا کنید. تخت های ورزشی، تردمیل، اسکی فضایی، استپس، همه ابزار بدنسازی، هزاران دمبل و هالتر و وسایل ورزش های هوازی و ... تنها گوشه ای از امکانات این باشگاه است. گذشته از ابزار، رختکن بزرگ، سالن استراحت و رستوران این باشگاه هم زبانزد است. اگر هم عاشق ورزش های رزمی، به خصوص کیک بوکسینگ هستید، بهتر از اینجا در کل نیمکره غربی وجود ندارد. مربیان باشگاه مورو همه جزو بهترین های جهان و در کار خود استادند. طراحی داخلی شیک این باشگاه نیز جای هیچ حرفی را باقی نمی گذارد.
 


پارک آبی؛ کیف، اوکراین
 


بزرگترین باشگاه تناسب اندام روباز جهان با 365 هکتار مساحت و یکی از جاذبه های توریستی کیف است و ورزش در کنار دریا را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل می کند.
 


باشگاه ایلوها اوموتساندو؛ توکیو، ژاپن
 


منحصر به فردترین باشگاه دنیا که علاوه بر امکانات کامل، امکان صخره نوردی روی دیوارهایی که درست مثل دیوار خانه ساخته شده اند فراهم می کند، با کلی قاب و تابلو بزرگ روی دیوار!
 


مجموعه ورزشی نایکی؛ اُرگان، آمریکا
 


باشگاه 102 هکتاری که شامل چند مرکز ورزشی بزرگ با آخرین امکانات ورزشی است. استخر 25 متری آن یکی از بهترین ها در دنیاست. کامل ترین ابزار ورزش های هوازیف بدنسازی، صخره نوردی و ... را می توانید در این مجموعه پیدا کنید. زمین های بسکتبال، والیبال ساحلی، تنیس و اسکواش این باشگاه نیز جزو بهترین ها هستند.
 


باشگاه هولمز؛ زوریخ، سوییس
 


یکی از بهترین ها که در سراسر اروپا شعبه دارد. سالن ایروبیک، پیلاتس، سونا، استخر، جکوزی و بدنسازی تنها بخش کوچکی از امکانات این باشگاه معروف است. بچه دار هستید، به همین دلیل نمی توانید به باشگاه بروید؟ مرکز نگهداری از کودکان این باشگاه با حرفه ای ترین پرستاران کودک در جهان نمونه ندارد. همچنین رستوران و لابی این باشگاه با رستوران و لابی هتل های پنج ستاره مو نمی زنند.
 


باشگاه تایگر موای تای؛ پوکت، تایلند
 


بزرگترین باشگاه تایلند و معروفترین باشگاه هنرهای رزمی جهان که درست در قلب یک جنگل استوایی واقع شده است. ابزار ورزشی این باشگاه از دل طبیعت آمده اند؛ کنده های درخت و پتک های چوبی، هالترهای سنگی و ...
 


باشگاه کایفو؛ هامبورگ، آلمان

یکی از بهترین باشگاه های جهان با پیشرفته ترین امکانات ورزشی است که بعضی از آنها در جهان نمونه ندارند. اسپا، سالن های صخره نوردی، زمین اسکواش، رستوران و ... امکانات دیگری است که در اختیار مراجعه کنندگان قرار دارد. این باشگاه برای هر نوع ورزش؛ از ایروبیک و پیلاتس گرفته تا بدنسازی و ورزش های رزمی، یک سالن اختصاصی با همه امکانات مورد نیاز یک ورزشکار دارد.
 


باشگاه کایفو دو استخر سرپوشیده، یک استخر آب گرم و روباز، چهار سونای مدل فنلاندی، چهار جکوزی و یک استخر آب یخ دارد. در این مجموعه می توانید بیش از 40 نوع ورزش را زیر نظر حرفه ای ترین مربیان جهان انجام دهید. اگر اهل تنیس هستید این ورزشگاه بهترین زمین های تنیس را در اختیارتان قرار می دهد.
 


باشگاه کِن؛ پاریس، فرانسه
 


قدیمی ترین و معروف ترین باشگاه پاریس که از اوایل دهه 1980 میلادی حتی یک روز هم تعطیل نشده است. این باشگاه اصول خاص خودش را دارد و هر کسی را به عضویت نمی پذیرد؛ بنابراین خیالتان از بابت ورود افراد مزاحم و بی فرهنگ کاملا راحت است. برنامه ریزی دقیق و زمانبندی مناسب در کنار امکانات زیاد باعث شده که حتی یک ثانیه هم برای استفاده از وسایل ورزشی معطل نشوید. طراحی داخلی مدرنش آن را بیشتر به یک هتل پنج ستاره شبیه کرده است. اسپا، سونا، جکوزیف کامل ترین امکانات ورزشی، رستوران مشرف به باغ، اینترنت پرسرعت و ... تنها گوشه ای از امکانات این باشگاه است.
 


باشگاه دابلیو و باربرینی؛ رم، ایتالیا
 


یکی از بهترین شعبه های مجموعه باشگاه های دابلیو و باربرینی که همه امکانات مورد نیاز یک ورزشکار را یکجا تامین می کند. این باشگاه به دلیل طراحی داخلی خلاقانه و بی نظیرش معروف است چون اگرچه ظاهری مدرن دارد ولی انگار از دل تاریخ و رم باستان بیرون آمده است. مربیان باتجربه این باشگاه کاری می کنند که لاغر شدن و تناسب اندام عین آب خوردن به نظر برسد. سونا، استخر و سالن ماساژ این باشگاه باعث می شوند تا خستگی ورزش حسابی از تنتان بیرون برود و کاملا شاد و سرحال به خانه برگردید.
 


باشگاه ویرجین اکتیو؛ لندن، انگلستان
 


این باشگاه که در قلب رپتون پارک لندن واقع شده. در قرن 18 بیمارستان بود اما امروز یکی از زیباترین و مجهزترین باشگاه های ورزشی جهان است. استخر زیبا و امکانات پیشرفته این باشگاه در جهان حرف اول را می زند. فقط یک روز تمرین در این باشگاه آن را به تجربه ای به یادماندنی تبدیل می کند.
 


باشگاه اولترا اسپرت، کالیفرنیا، آمریکا
 


این باشگاه جزو مجموعه باشگاه های اولترا اسپرت است که بیش از 400 شعبه در سراسر آمریکا دارد. عمده شهرت این باشگاه ها باز بودن 24 ساعته آنها و فضای 100 هکتاری آنهاست. این باشگاه ها بیشتر ورزش های مختلف را پوشش می دهد و از نظر امکانات، دستگاه های ورزشی و مربیان هم فوق العاده است.
 


یک باشگاه ورزشی استاندارد باید ...

- از نظر ظاهری تمیز و منظم باشد.
- دارای مجوز فعالیت باشند و این مجوز روی دیوار نصب شده باشد.
- دارای رختکن، دوش و کمد قفل دار برای نگهداری وسایل باشند.
- دارای فضای باز و مهد کودک باشد.
- به فن و دستگاه تهویه قوی مجهز باشند.

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :