آموزش چند حرکت برای ورزش صبحگاهی - آکا
حرکات ورزشی,تمرینات ورزشی,ورزش,ورزش صبحگاهی,حرکات کششی,تمرینات کششی,حرکت اسکوات,تناسب اندام,زیبایی اندام,ورزش های گروهی,ورزش های مناسب صبحگاهی,صبح,ورزش های مفید
 
آکاایران : ورزش و سلامتی جسمانی جزیی مهم در زندگی یک شخص می باشد و هیچ کس از بدنی سالم و با اندام متناسب بدش نمی آید. موضوعی که امروز می خواهیم به آن اشاره کنیم آموزش چند حرکت برای ورزش صبحگاهی است، موضوعی که با رعایت کردن آن و استفاده هر روزه می توانید فردی سالم و شاداب باشید. در این مقاله از سایت ورزش آکاایران می خواهیم به صورت مفصل درباره ورزش صبحگاهی و حرکات مناسب برای اول صبح را به شما آموزش بدهیم و همچنین نکاتی را به شما یادآوری کنیم که شاید قبلا در مورد آن نخوانده اید. با ما همراه باشید.
ورزش,حرکات ورزشی,تمرینات ورزشی 

حرکات ورزش صبحگاهی

آموزش چند حرکت برای ورزش صبحگاهی
به نقل از سایت آکاایران : ورزش صبحگاهی همیشه مورد توجه بوده و توصیه شده در اوایل روز با چند دقیقه ورزش یک روز خوب را برای خودتان رقم بزنید. اگر قصد دارید صبح ها ورزش کنید به این نکته توجه داشته باشید که وقتی از خواب بیدار شدید زمان خوبی برای ورزش نیست! شاید بعضی از افراد چند دقیقه بعد از جدا شدن از تختخواب ورزش را شروع کنند و مشکلی نداشته باشند، اما دقت کنید وقتی شما از خواب بیدار می شوید بدن هنوز در خواب است و ضربان قلب پایین است. پس اگر در این موقعیت میل به ورزش دارید، چند حرکت کششی کفایت می کند.

ولی اگر می خواهید ورزش شما مقدار هیجان بیشتری داشته باشد حداقل یک ساعت بعد از بیداری یا  اگر صبح زود از خواب بیدار شده اید از ساعت ۸ صبح به بعد ورزش صبحگاهی را انجام دهید. حرکاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید در ورزش صبحگاهی خود بگنجانید.

قبل از انجام این حرکات به چند نکته توجه کنید: ابتدا بدن را با چند حرکت کششی  آماده کنید و چند حرکت را هم به گردم کردن اختصاص دهید.خوب، شما الان آماده انجام این حرکات هستید. ذکر این نکته رو لازم می دانیم، چون منبع مورد استفاده برای حرکات تصویر نداشت، ما سعی کردیم از هر حرکت یک تصویر برای درک بهتر حرکت انتخاب کنیم.
۱- پوش آپ

 

ورزش,حرکات ورزشی,تمرینات ورزشی 

حرکات ورزش صبحگاهی

 مطابق تصویر، حرکت پوش آپ را ۷ بار انجام دهید.
۲- کرانچ

ورزش,حرکات ورزشی,تمرینات ورزشی 

آموزش ورزش صبحگاهی


چند حرکت شکم در ابتدای روز ایده خوبی است! این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.
۳- اسکوات

ورزش,حرکات ورزشی,تمرینات ورزشی 

ورزش صبحگاهی


حرکت اسکوات عضلات پا را به خوبی درگیر می کند و موجب تقویت این عضلات می شود. اسکوات را ۱۰ مرتبه تکرار کنید. می توانید از صندلی استفاده کنید، یا مانند الگو حرکت را انجام دهید.
۴-Mountain Climbers  یا کوهنوردی

 

ورزش,حرکات ورزشی,تمرینات ورزشی 

حرکات ورزش صبحگاهی


دست ها را روی زمین بگذارید و پاها را رو به عقب دراز کنید. به نوبت پاها را به طرف داخل بدن بیاورید به نحوی که زانو تا محدوده آرنج و مماس با آن جلو بیاید، سپس پا را عوض کنید. حرکت پاها را پشت سر هم و بدون مکث انجام دهید. این حرکت را ۲۰ بار تکرار کنید.
۵- بالا آوردن زانو یا درجا دویدن

ورزش,حرکات ورزشی,تمرینات ورزشی 

ورزش صبحگاهی


صاف بایستید، سپس زانو را تا ناحیه کمر بالا بیاورید و حرکت دست ها ( دست و پای مخالف) را هم همانگ انجام دهید. این حرکت را ۵۰ مرتبه انجام دهید، سعی کنید خیلی یواش انجام ندهید.
۶-لانگز

ورزش,حرکات ورزشی,تمرینات ورزشی 

ورزش صبحگاهی


حرکت لانگز برای تقویت عضلات چهار سر ران(جلو ران) یک حرکت عالی است. یکی از پاها را به اندازه یک گام جلو بگذارید، سپس زانو را خم کنید و پایین بروید، دقت کنید نباید زانو پای عقب زمین را لمس کند، برای هر پا ۷ بار این حرکت را تکرار کنید.
۷-پرش پروانه

ورزش,حرکات ورزشی,تمرینات ورزشی 

ورزش صبحگاهی


وقتش رسیده که مقداری ضربان قلب را بالا ببرید! صاف بایستید، همزمان با یک پرش دست و پا را باز کنید و با یک پرش دست و پار را جمع کنید. ۵۰ مرتبه این حرکت را تکرار کنید.
موفق باشید و روز خوب و با انرژی داشته باشید.

منبع : elmevarzesh.com

 

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :