آموزش تصویری ماساژ برای تسکین درد مفاصل دست و انگشتان
ماساژ دست راهکاری فوق العاده مفید برای کاهش درد مفاصل و ماهیچه های انگشتان، کف و مچ دست است، برای این کار می توانید به تنهایی یا به کمک فردی که با شیوه ماساژ آ
آکاایران: آموزش تصویری ماساژ برای تسکین درد مفاصل دست و انگشتان

آکاایران: آموزش تصویری ماساژ برای تسکین درد مفاصل دست و انگشتان

سیمرغ

 ماساژ دست راهکاری فوق العاده مفید برای کاهش درد مفاصل و ماهیچه های انگشتان، کف و مچ دست است، برای این کار می توانید به تنهایی  یا به کمک فردی که با شیوه ماساژ آشناست درخواست کنید ماساژ را برروی انگشتان دست شما انجام دهد

آموزش ماساژ دست و انگشتان برای پیشگیری از آرتروز

یکی از مشکل های شایع بین کارکنان اداره ها، خبرنگاران، تایپیست ها و به طور کلی افرادی که روزانه به میزان زیاد به تایپ مشغول اند، خستگی، احساس درد، التهاب و سفتی انگشتان و مچ دست هاست. کارشناسان برای رفع این مشکل و جلوگیری از ابتلای افراد به بیماری هایی مانند آرتروز انگشتان دست، انجام ماساژ  را توصیه می کنند.
ماساژ دست راهکاری فوق العاده مفید برای کاهش درد مفاصل و ماهیچه های انگشتان، کف و مچ دست است، برای این کار می توانید به تنهایی  یا به کمک فردی که با شیوه ماساژ آشناست درخواست کنید ماساژ را برروی انگشتان دست شما انجام دهد.
قبل از انجام ماساژ دستان خود را با آب گرم شسته و برای افزایش اثرگذاری ماساژ آن ها را با روغن هایی، چون بادام یا زیتون چرب کنید.

زیر دستان خود یک حوله نرم قرار دهید تا کمترین فشار بر دستان شما وارد شود، گوش دادن به موسیقی آرام بخش در این زمان هم می تواند سبب آرام سازی اعصاب و عضله های دست شود.

مناطقی که در دستان شما درد می کند را شناسایی کنید و به آرامی آن ها را فشار دهید، ماساژ باید به نحوی باشد که فرد دچار درد نشود، زیرا امکان تشدید عارضه و کبودی وجود دارد.

اگر برروی دستان خود دچار زخم، بریدگی، سوختگی یا جوش هستید انجام ماساژ توصیه نمی شود، زیرا امکان گسترش عفونت وجود دارد، به شکل دورانی کف دست، روی ساعد، مچ دست و انگشتان را ماساژ دهید تا به بهبود جریان خون در آن مناطق کمک کنید و دمای دست افزایش یابد.

اگر زمان ماساژ دردی بسیار شدید احساس می کنید باید به متخصص مراجعه کنید، زیرا امکان دارد دچار مشکلی، چون سندرم کارپال تونل شده باشید.
فاصله بین استخوان ها در انگشتان دست به تاندون ها اختصاص دارد که یکی از عامل های درد شدید در انگشتان دست است، به آرامی فشار کنترل شده ای به این مناطق وارد کنید و تاندون ها را ماساژ دهید.

برای ماساژ انگشتان دست، هریک از آن ها را به تنهایی از کف دست تا نوک انگشتان ماساژ دهید، برای چند ثانیه فشار به آن وارد کنید و سپس انگشت خود را رها کنید.

برای ماساژ کف دست می توانید از حرکت های دورانی استفاده کنید، در کف دست عضله ها و تاندون های قوی وجود دارد به همین دلیل برای ماساژ لازم است فشار بیشتری به نسبت انگشتان دست وارد کنید.

برای تسکین درد مناطق دردناک برروی دست پوست آن مناطق را به آرامی گرفته و پس از چند ثانیه رها کنید، همچنین ماساژ پوست دست و حرکت دادن آن به جلو و عقب می تواند کانون های درد را از بین ببرد.

پس از پایان ماساژ دست خود را با یک حوله که آن را گرم کرده اید خشک کنید و اندکی اجازه دهید تا روغن های گیاهی جذب پوست دست شود.

اگر دچار آلرژی به روغن دانه های آجیل هستید از آغشته کردن دست به آن ها خودداری کنید.

استفاده از برخی دستگاه های ماساژ دستی یا الکتریکی مخصوص ماساژ دست هم می تواند به تسکین درد و افزایش خون رسانی به بافت های آن بخش از بدن کمک کند.

ماساژ توپ تنیس هم یکی از راهکار های فوق العاده مفید برای کاستن از درد دست است. برای این کار توپ تنیس تمیز را در امتداد سینه خود برروی بازوی دست قراردهید و به شکل حرکت های ضربه کنترل شده به آرامی تا مچ دست پیش روید، این نوع ماساژ سبب کاهش درد مچ دست، آرنج، بازو، انگشتان و ساعد دست می شود.

باز و بسته کردن انگشتان دست نیز یکی دیگر از شیوه های ماساژ و رفع خستگی انگشتان دست است، در طول روز به ویژه زمان تایپ در بازه های زمانی منظم از این تکنیک برای رفع خستگی دستان خود استفاده کنید.

انجام ورزش منظم، مصرف مواد غذایی سالم شامل انواع میوه و سبزیجات، استراحت به میزان کافی، مصرف مواد لبنی و پروتئینی کم چرب، خودداری از استعمال سیگار، تنظیم ارتفاع میزکار، کیبورد و صفحه نمایشگر و در صورت مزمن شدن درد مراجعه به متخصص ارتوپدی می تواند از پیشرفت عارضه (ابتلا به آرتروز و کاهش کارایی دست ها) بکاهد.
کارشناسان توصیه می کنند برای جلوگیری از سائیدگی بیش از اندازه مفصل های انگشتان دست در مواقع بی کاری دست ها به صورت کشیده قرار بگیرند و از زاویه دار کردن انگشتان دست بکاهید.

.

منبع : seemorgh.com

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :