چگونه با کمک ورزش از پوکی استخوان جلوگیری کنیم -آکا
پوکی استخوان,درمان پوکی استخوان,پوکی استخوان درمان,جلوگیری از پوکی استخوان,ورزش و پوکی استخوان,ورزش برای پوکی استخوان,ورزش های مناسب پوکی استخوان
آکاایران: مجموعه: درمان با ورزش

آکاایران: چگونه با کمک ورزش از پوکی استخوان جلوگیری کنیم

ورزش یکی از بهترین روش ها برای افزایش تراکم استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان است

 

ورزش یکی از بهترین روش ها برای افزایش تراکم استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان است. افرادی که به صورت مداوم ورزش می کنند کمتر در سنین بالاتر دچار این بیماری می شوند.

 

افرادی که مشکل کمبود تراکم استخوان دارند باید به هنگام ورزش مراقبت بیشتری انجام دهند. با این حال به صورت کلی ورزش برای سلامت استخوان ها مفید است. ورزش های مختلف می تواند برای استخوان ها مفید باشد.

 

بهترین ورزش ها برای افزایش تراکم استخوان عبارتند از:

 

۱- ورزش هایی که وزن بدن در آن ها تحمل می شود 

ورزش هایی همچون دویدن، طناب زدن، پیاده روی سریع و .... باعث می شود که استخوان ها وزن بدن را تحمل کنند. با انجام این فعالیت ها تراکم استخوان افزایش می یابد.

 

۲- ورزش های قدرتی 

در این ورزش ها از استقامت برای شکل گیری عضلات استفاده می شود. با گرفتن وزنه یا کش ورزش به بدن فشار وارد می شود و استقامت استخوان ها نیز افزایش می یابد.

 

۳- ورزش های تعادلی 

ورزش های تعادلی همچون تایچی باعث می شوند که پاها قدرت بیشتری پیدا کنند و از افتادن در سنین پیری جلوگیری شود. در نهایت استخوان ها سالم تر باشد.

 

برای جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان بهتر است که در بیشتر روزهای هفته حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنید. می توانید این ۳۰ دقیقه را در طول روز پخش کنید.

 

بهتر است که حداقل دو بار در هفته ورزش قدرتی انجام دهید.

 

 


.

منبع :

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :