حرکاتی برای رفع درد قوس‌کف پا
بعضی اوقات به دنبال فعالیت‌هایی چون دویدن, پیاده‌روی و پرش قوس کف پا دچار درد و آسیب می‌شود...
رفع درد, درد قوس کف پا, پای صاف,فعالیت‌, پاشنه,حرکاتی برای رفع درد قوس‌کف پ

بعضی اوقات به دنبال فعالیت‌هایی چون دویدن، پیاده‌روی و پرش قوس کف پا دچار درد و آسیب می‌شود.


افرادی که کف پای صاف دارند بیشتر دچار این مشکل می‌شوند. درد قوس کف پا معمولا به آهستگی ظاهر می‌شود ولی گاهی اوقات پس از پرش یا دوی سرعت، فرد به طور ناگهانی دچار چنین حالتی می‌شود و در قوس کف پایی احساس درد شدیدی می‌کند.
قرار دادن کمپرس سرد روی این ناحیه می‌تواند به بهبود درد کمک کند. برای پیشگیری از درد قوس کف پا کفش‌های مناسب به پا کنید و از حرکات زیر برای جلوگیری یا رفع درد استفاده کنید.

حرکت اول:
روی یک سطح سخت بنشینید و یک پای خود را به سمت جلو دراز کنید یک حوله یا پارچه را از زیر پنجه خود رد کنید و با دو دست به سمت خود بکشید طوری که زانو شما خم نشود. این وضعیت را برای 30ـ15 ثانیه حفظ کنید و سپس به حالت استراحت بازگردید. این حرکت را 3 مرتبه تکرار کنید.

رفع درد, درد قوس کف پا, پای صاف

حرکت دوم:
روی یک صندلی نشسته و یک پای خود را روی زانوی پای دیگر قرار دهید. با دست انگشتان پای خود را گرفته و به سمت عقب بکشید تا وقتی کشش مناسبی را احساس کنید. 15 ثانیه در همین حال بمانید و 3 بار این حرکت را تکرار کنید.

حرکت سوم:
پنجه پای خود را روی لبه یک سکو قرار دهید و در همین حال پاشنه همان پا را به سمت پایین حرکت داده تا کشش کافی در کف پای خود احساس کنید. 30ـ15 ثانیه در وضعیت کشش بمانید. این حرکت را 3 بار تکرار کنید.

گردآوری ورزش و بدنسازی آکاایران
منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :