چند توصیه مهم به اسکی بازان - ورزش آکا
واقعاً می چسبد یک روز کامل,سرخوردن,واقعاً,واقعاً می چسبد,سالخورده,عمده,شروع,ندارد

ورزش - نکات ورزشی - چند توصیه مهم به اسکی بازان

روزهای برفی تنها چیزی که مزه دارد، برف بازی و سرخوردن از روی تپه ها است. اسکی را هم که دیگر نگو. واقعاً می چسبد، یک روز کامل اسکی بعدش هم یک کاسه سوپ داغ کنار شومینه...روزهای برفی تنها چیزی که مزه دارد، برف بازی و سرخوردن از روی تپه ها است. اسکی را هم که دیگر نگو. واقعاً می چسبد، یک روز کامل اسکی بعدش هم یک کاسه سوپ داغ کنار شومینه. برخی اسکی را تنها یک ورزش مفرح می دانند و برخی یک فرصت طلایی برای خوش فرم ساختن بدنشان. از آنجا که اغلب برای تفریح و بدون هیچ گونه زمینه قبلی شروع به اسکی می کنند، بروز حوادث در آنها بالا می رود. روبرتو مانزونی رئیس مرکز فیزیوتراپی تورین می گوید: بیش از نیمی از حوادث که در ارتفاعات اتفاق می افتد مربوط به اسکی بازان است که آماده نبودن بدن از مهمترین دلایل بروز آن به شمار می رود. انجام ورزش هایی که در آن پا حرف اول را می زند نظیر اسکی، بدون تمرینات قبلی باعث تجمع اسیدلاکتیک و اسپاسم عضلات ناحیه ساق پا پس از نیم ساعت می شود.

یکی از شایع ترین آسیب های وارده به اسکی بازان در ناحیه شست بوده که اتفاقاً به شست اسکی بازان نیز معروف است. این آسیب زمانی رخ می دهد که باتوم اسکی باز به دنبال زمین خوردن بر مفصل شست فشار آورده، سبب کشیدگی یا پارگی رباط های مفصل شست می شود. در چنین شرایطی شست متورم و دردناک شده و اسکی باز قادر به نگهداری اشیا بین دو انگشت نشانه و شست خود نخواهد بود. که در این حالت استفاده از کمپرس یخ برای جلوگیری از تورم و درد بسیار مفید است.

مانزونی به تمامی اسکی بازان برای اینکه در طول مدت بازی از سلامت کافی برخوردار باشند و از حوادث دور بمانند، توصیه می کند حتماً ۳ روز قبل از رفتن به ارتفاعات سیگار را قطع کرده، به میزان کافی بخوابند، از غذاهای پروتئین دار استفاده کنند و حتماً شکلات گرم را با خود داشته باشند تا انرژی از دست رفته را به بدن بازگردانند. ضمن اینکه انجام ایروبیک برای تقویت عضلات ران و ساق پا بسیار موثر است. اگرچه این موارد بیشتر برای اسکی در سطح قهرمانی انجام می گیرد ولی قبل از اسکی تفریحی نیز بسیار توصیه می شود. 
منبع: روزنامه شرق 
ویرایش و تلخیص:آکاایران
 

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :