کشتی در بلاتکلیفی - آکا
موقعیت های مناسب,انجام,داشته,اتخاذ,ابعاد,بوده,نارسایی,موقعیت

کشتی در بلاتکلیفی


یکی از نارسایی ها و معضلاتی که ورزش ما همواره با آن دست به گریبان بوده، از دست رفتن موقعیت های مناسب و طلایی، فرصت سوزی در ابعاد مختلف سیاستگذاری ها، اتخاذ تصمیمات مهم و انجام کارهای اجرایی است که تبعاتی منفی نیز به همراه داشته است.

بر اثر همین غفلت و ندانم کاری، ضایعات جبران ناپذیری را در حرکت و روند سازنده این پدیده اجتماعی شاهد بوده ایم.

اکنون پس از پایان یافتن المپیک بیست و نهم در پکن و ثبت عملکردی ضعیف در کارنامه ورزش ایران که هیچ مسئولی برای این شکست نه توجیهی می تواند مطرح کند و نه دفاعیه ای قانع کننده ارائه کند همچنان شاهد رکود ، سکوت و فرصت سوزی در مهم ترین پدیده سازنده در عرصه اجتماع هستیم.

در کارنامه ناکام ورزش ایران در المپیک، کشتی به عنوان متهم ردیف اول مورد سرزنش و انتقاد آحاد مردم و کارشناسان و منتقدان قرار گرفته چرا که بیشترین انتظار طبق سنوات گذشته از ورزش اول می رفت و حاصل کار حضور ۱۲ کشتی گیر آزاد و فرنگی اعزامی با یک مدال برنز بسیار ناچیز و کمرنگ بود.

با توجه به سوابق قابل اعتنا و مقبول ورزش کشتی در ادوار گذشته بازی های المپیک که بیشترین سهم افتخار و مدال بر سینه کشتی گیران درخشیده است اکنون با چنین دستاورد نازلی تمام کاسه کوزه های شکست کاروان ورزشی ایران در المپیک ۲۰۰۸ بر سر اهالی گوش شکسته، خرد و شکسته می شود.

با استناد به آلبوم مدال های دریافتی از ۱۴ بار حضور در بازی های المپیک که از جمع ۴۶ مدال به دست آمده ۳۲ مدال شامل ۵ طلا، ۱۲ نقره و ۱۵ مدال برنز سهم کشتی گیران بوده است، درمی یابیم که کشتی در آخرین المپیک ضعیف ترین نتیجه تاریخی خود را به ثبت رسانده است و این عملکرد بالطبع نیاز به بررسی همه جانبه و کارشناسنانه اهالی فن و متخصصان امر دارد (البته بدون شانتا ژ بازی و اعمال سلایق شخصی و هیجانات احساسی) .

گرچه بر این نکته مهم تاکید داریم که باید در فضای آرام و بدون تنش نسبت به دلایل ناکامی کشتی گیران به بررسی و تصمیم گیری پرداخت اما از طرف دیگر بلاتکلیفی که این روزها بر ارکان مختلف تصمیم گیری و بخصوص مدیریت کشتی سایه افکنده است ، نگرانی و دلواپسی ها را برای آینده این وزرش پرافتخار بسی تشدید کرده است تا همان گونه که سال پیش و پس از مسابقه های جهانی ۲۰۰۷ باکو ماه ها وقت سازندگی کشتی صرف انتخاب سرمربی و کادر فنی تیم های ملی شد ، این بار نیز برای یافتن مقصر اصلی شکست های کشتی در پکن و یا برای تغییر و جابه جایی احتمالی در مدیریت و یا ابقای رئیس فعلی! فرصت های طلایی را باز هم از دست بدهیم.
  
 
روزنامه جام جم
ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :