ترکیب احتمالی دو تیم پایتخت در دربی 79
تیم های استقلال و پرسپولیس در هفته هشتم لیگ برتر امروز ساعت 16:15 دقیقه رو در روی یکدیگر قرار می گیرند تا دربی 97 را برگزار کنند. در ادامه ترکیب احتمالی دو تیم

آکاایران: دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران در حالی ساعت 16:15 امروز شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود که شرایط سرخپوشان پایتخت برای این دربی متفاوت‌تر از همیشه است.

زمان داربی 97 تغییر کرد | این دیدار نود هفتمین داربی پایتخت - عصر ایران

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل استقلال

یحیی گل محمدی در تقابلی دوباره با فرهاد مجیدی به دنبال این است تا تیمش را به نتیجه‌ای قابل توجه نزدیک کند. با توجه به تساوی سریالی آبی‌ها طی 4 هفته اخیر لیگ برتر، سرمربی سرخ‌ها به خوبی از این نکته آگاه است که حریف با انگیزه بالای برد در این دربی حاضر خواهد شد. جایی که او به دنبال سود بردن از فرصت‌های طلایی تیمش برای دستیابی به نتیجه خواهد بود.

با توجه به غیبت سیدجلال حسینی و احسان پهلوان که طی دو هفته اخیر نیز در ترکیب این تیم حاضر نبوده‌اند، باید دید نفرات جایگزین چه عملکردی برابر حریف در این دربی به جا خواهند گذاشت.

حامد لک؛ 
دروازه بان پرسپولیس از دربی پیش‌رو به عنوان یک اتفاق ویژه می‌تواند سود ببرد. بسته ماندن دروازه‌اش در این بازی و ثبت کلین شیت در سومین بازی از فصل اخیر، یک بازگشت بزرگ برای لک محسوب خواهد شد. لک طی دو بازی اخیر توانسته عملکرد خوبی از خود به جا بگذارد و در چند مرحله نیز دروازه سرخ‌ها را با واکنش‌های خود نجات بدهد. گلر سرخ‌ها اکنون در چهارمین دربی خود امیدوار است برابر خط هجومی حریف نمایش موفقی به سرانجام برساند. 

هتل آپارتمان کیمیا مشهد

هتل آپارتمان کیمیا مشهد

 

قلب دفاعی با زوج قدیمی پدیده
زوج دفاعی چند بازی اخیر پرسپولیس بعد از مصدومیت سیدجلال حسینی به دو بازیکنی سپرده شده است که در پدیده مشهد به بالاترین شناخت از یکدیگر رسیده‌اند. فرشاد فرجی که کمی زودتر از علی نعمتی به پرسپولیس آمده بود، اکنون در کنار هم‌تیمی سابق خود در پدیده مشهد، قلب دفاعی سرخ‌های تهرانی را شکل داده اند و با آمار دو کلین شیت طی دو بازی اخیر،  وارد دربی خواهند شد. این بزرگترین آزمون قلب دفاعی پرسپولیس برای فصل پیش رو خواهد بود و باید دید قادر خواهند بود با دریافت نمره قبولی از آن خارج شوند یا خیر.

 

آقایی و شیری در نقش سپر دفاعی
دو مدافع کناری پرسپولیس در این بازی به دنبال این هستند تا بیشترین حمایت را از دو مدافع میانی خود داشته باشند و کمترین ریسک برای نفوذ به یک سوم حریف را دنبال کنند. مهدی شیری و سعید آقایی در این بازی در سمت راست و چپ دفاعی پرسپولیس حاضر خواهند بود. شیری احتمالا در این بازی ضمن تقابل ویژه با مهاجم آّبی‌ها، نبرد بزرگی نیز با مثلث سمت چپ استقلال پیش رو خواهد داشت و باید دید احتمالا برابر مرادمند، حسین زاده و همچنین مهدی پور چه عملکردی خواهد داشت. این موضوع برای سعید آقایی نیز در سمت مقابل وجود خواهد داشت. جایی که او نیز احتمالا دانشگر، آقاسی و همچنین نیک نفس را روبروی خود خواهد دید. 

 

اسدی نیست؛ کمال و سرلک علیه آبی‌ها
یحیی گل محمدی بار دیگر رضا اسدی را نیمکت نشین کرده و به او فرصت بازی فیکس در ترکیب سرخ‌ها را نداده است تا در پست میانی میلاد سرلک و کمال کامیابی نیا حاضر شوند. کامیابی نیا در بازگشت دوباره به ترکیب این تیم طی دو بازی اخیر توانسته شرایط خوبی را دنبال کند و سرلک نیز نسبت به روزهای ابتدایی فصل از آمادگی بهتری برخوردار است تا آنها امیدوار باشند خط میانی این تیم را برابر حریف با قدرت جنگندگی و فیزیکی و توپگیری از آن خود کنند. 

 

 

ترابی و امیری؛ در نقش گلساز یا گلزن؟
دو هافبک دیگر پرسپولیس در این بازی مهدی ترابی و وحید امیری خواهند بود. البته باید انتظار این را داشت که امید عالیشاه در خط حمله بارها با جابجایی‌های خود و تغییر پست با این دو بازیکن به دنبال ایجاد شرایط تاکتیکی و فردی برای ایجاد موقعیت برابر آّبی‌ها باشند. ترابی که طی هفته های اخیر بار دیگر به روزهای آمادگی خود نزدیک و نزدیک‌تر شده، می‌تواند مهره تعیین کننده و تاثیرگذار یحیی گل محمدی در این دربی لقب گیرد و البته نباید از آمادگی وحید امیری نیز به سادگی گذشت. هافبک ملی‌پوش پرسپولیس نیز این روزها به اوج آمادگی خود رسیده و مهره‌ای خطرناک برابر تیم فرهاد مجیدی محسوب می‌شود.

 

 

خط حمله؛ آشنایی کامل به دروازه استقلال
دو مهاجم پرسپولیس در این بازی امید عالیشاه و عیسی آل کثیر خواهند بود. دو بازیکنی که طعم گلزنی به استقلال را پیش از این در دربی چشیده‌اند و برای تکرار آن بی‌تابی می‌کنند. با این حال باید انتظار این را داشت که مهدی عبدی نیز در جریان بازی به این ترکیب اضافه شود. دیگر مهاجم پرسپولیس که تجربه گلزنی مقابل استقلال را دارد و از این حیث یحیی گل محمدی مهاجمان قابل اعتنایی در ترکیب خود دارد. 


ترکیب احتمالی پرسپولیس
حامد لک
فرشاد فرجی
علی نعمتی
مهدی شیری
سعید آقایی
میلاد سرلک
کمال کامیابی نیا
مهدی ترابی
وحید امیری
عیسی آل کثیر
امید عالیشاه

 

ترکیب احتمالی استقلال مقابل پرسپولیس

 

غیبت وریا غفوری در ترکیب استقلال قطعی است و وضعیت آرش رضاوند و جعفر سلمانی نیز نامشخص است. رضاوند در روزهای گذشته به صورت انفرادی در تمرینات حضور پیدا کرده اما در آخرین جلسه تمرینی روز گذشته توانست به تمرین گروهی اضافه شود ولی ریسک استفاده از او می تواند باعث دردسر شود و مجیدی نیز قصد استفاده از این بازیکن را ندارد.

 

گفته می شود که سلمانی نیز در آخرین جلسه تمرینی پیش از دربی دچار آسیب دیدگی شده و وضعیت او برای دیدار امروز نامشخص است. مجیدی در انتظار پاسخ کادر پزشکی است ولی جدا از این مسئله، اخباری به گوش می رسد مبنی بر اینکه مجیدی سورپرایزهای بزرگی در ترکیب تیمش خواهد داشت.

 

* اعتماد مجیدی به گلر باتجربه
با وجود اینکه در 3 دیدار گذشته این علیرضا رضایی بود که در دروازه تیمش ایستاد و ضمن ثبت 2 کلین شیت، عملکرد خوبی را ارائه داد، اما مجیدی تصمیم گرفته است تا برای این دیدار روی تجربه سنگربان دیگرش حساب باز کند. سیدحسین حسینی که در دو دربی گذشته با مهار ضربات پنالتی توانست باعث موفقیت و پیروزی تیمش شود، از روحیه بالایی برخوردار است و به همین دلیل فرهاد از این سنگربان در ترکیب تیمش بهره می برد.

خريد و فروش ارز ديجيتال ٢٤ ساعته با انتقال فوري | بیت ٢٤

 

* ریسک بزرگ فرهاد روی عارف آقاسی
از اردوی استقلال خبر می رسد که فرهاد مجیدی قصد دارد از عارف آقاسی در ترکیب تیمش استفاده کند. سیستم مدنظر کادرفنی آبی ها برای این دیدار دفاع 3 نفره است و آنها می خواهند آقاسی را در کنار سیاوش یزدانی و حسین مرادمند بازی دهند. مدافع فصل گذشته فولاد که از زمان پیوستن به استقلال فرصت چندانی برای حضور در ترکیب تیم پیدا نکرده، حالا در آزمون سخت و دشواری قرار گرفته است.

سیاوش یزدانی نیز همچون روال سابق در قلب خط دفاعی انجام وظیفه می کند. او در این فصل در حد یک مدافع باتجربه و کاملا در خدمت تیم ظاهر شده و در اردوهای اخیر تیم ملی نیز حضور داشته است. امروز می تواند روز متفاوتی برای او باشد. ضمن اینکه حسین مرادمند که پیشرفت محسوسی در بازی هایش داشته، دیگر بازیکن خط دفاعی آبی هاست.

 

* دانشگر جانشین غفوری می شود؟
استقلالی ها برای انتخاب جانشین وریا غفوری به این جمع بندی رسیده اند که از محمد دانشگر در این پست استفاده کنند. مدافعی که فصل گذشته نیز در چند بازی به جای وریا غفوری در سمت راست بازی کرد و اتفاقا نمره قبولی نیز گرفت. مجیدی به این نتیجه رسیده است که از کوین یامگا در خط حمله بهره بگیرد و دانشگر را در سمت راست بازی دهد. او امروز کار سختی برابر عناصر تهاجمی سمت چپ پرسپولیس نظیر وحید امیری خواهد داشت.

 

* خبری از چشمی نیست
در حالیکه به نظر می رسید استقلالی ها قصد داشته باشند روی تجربه بالای روزبه چشمی در این دیدار حساب باز کنند، اما گویا آمادگی زبیر نیک نفس سبب شده است تا کادرفنی او را به چشمی ترجیح داد. نیک نفس نیز که همچون عارف آقاسی فرصت بازی کمتری داشته، می تواند امروز توانایی هایش را به اثبات برساند.

مهدی مهدی پور دیگر بازیکن استقلال در خط میانی است. او در این فصل پخته تر و باتجربه تر ظاهر شده و امروز نیز عصای دست فرهاد مجیدی در خط میانی است. تقابل او با خط هافبک پرسپولیس نیز جالب توجه خواهد بود.

 

* حسین زاده در پستی متفاوت
اخباری غیررسمی از آسیب دیدگی جعفر سلمانی در تمرین روز گذشته استقلال خبر می دهد. کادر پزشکی آبی ها به شدت پیگیر وضعیت این بازیکن است و قصد دارند تا او را به بازی امروز برسانند. با این حال، کادرفنی این تیم در صورت غیبت سلمانی می خواهد از امیرحسین حسین زاده در سمت چپ استفاده کند. بازیکن جوانی که در دیدار آبادان بسیار خوب ظاهر شد و حالا در پستی متفاوت بازی خواهد کرد. چنانچه سلمانی به این بازی برسد، تغییراتی در ترکیب استقلال ایجاد می شود.

 

 

* رضا آذری سورپرایز ویژه دربی؟
از دیگر اخباری که شب گذشته و از اردوی آبی ها مخابره شده، حضور رضا آذری در ترکیب اصلی است. آرش رضاوند به بازی امروز نمی رسد و مجیدی قصد دارد ریسک بزرگی انجام داده و رضا آذری را به میدان بفرستد. بازیکن جوانی که در دیدار برابر گل گهر و صنعت نفت برای دقایقی به میدان رفت و حالا در یکی از بزرگترین آزمون هایش از دوران حضور در استقلال، می بایست در شهرآورد پایتخت از ابتدا به میدان برود. باید دید عملکرد این بازیکن جوان چگونه خواهد بود.

 

* خط حمله تمام خارجی در پی شکستن یک طلسم
استقلال بازیکنان خارجی زیادی در دربی ها داشته است اما تاکنون پای هیچ کدام به گل باز نشده است. امروز می تواند این طلسم شکسته شود. رودی ژستد که از زمان پیوستن به آبی ها در امر گلزنی ناکام بوده، امروز باز هم انتخاب نخست مجیدی برای خط حمله است. کوین یامگا نیز که پس از درخشش برابر ذوب آهن و فجر دچار افت شده، زوج ژستد در پیکان خط حمله استقلال است. هواداران آبی پوش امید زیادی به درخشش این دو نفر دارند.

 

 

ترکیب احتمالی استقلال برای دربی 97: 
سیدحسین حسینی – سیاوش یزدانی – حسین مرادمند – عارف آقاسی – محمد دانشگر – زبیر نیک نفس – مهدی مهدی پور – امیرحسین حسین زاده – رضا آذری – رودی ژستد – کوین یامگا

 

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :