در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد تناسب اندام را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

تناسب اندام

وقتی وزن تان با ورزش کردن کم نمی شود، احتمالا مشکلی وجود دارد. این، مشکل خیلی هاست. روزها و ساعت ها تمرین می کنند اما با وجود عرق ریختن فراوان، نمی توانند وزن کم کنند. فیزیولوژیست های ورزشی و متخصصان و مربیان تربیت بدنی در آمریکا معتقدند که ۶ اشتباه در شیوه ورزش کردن ما وجود دارد که می تواند به مثابه ترمزی برای تناسب اندام عمل کند. با این ۶ ترمز آشنا شوید.

بسیاری از زنان تصور می کنند که ۳۰ دقیقه ورزش کردن، شکل بدنشان را تغییر می دهند اما این حالت، خودکار نیست. در این مقاله درباره بایدها و نبایدهای تمرینی می گوییم تا سوخت و ساز بدنتان افزایش یابد و بتوانید اندام متناسبی داشته باشید.

 

▪ نباید: احساس راحتی با سرعت بیشتر تمرین

▪ باید: سرعت کمتر اما ایستاده در هنگام تمرین

▪ نتیجه: در هر جلسه، ۵۰ کالری بیشتر می سوزانید.

 

تمرینانی با شدت زیاد، ممکن است انرژی بیشتری بسوزاند اما به شرطی که در وضعیت راحت نشسته یا تکیه داده به جایی نباشید. وضعیت خوب قرارگیری و اکسیژن گیری بیشتر و ورزش کردن در حالت ایستاده ۵۰ کالری انرژی بیشتر از شما می گیرد.

 

▪ نباید: ورزش کردن در حالت تشنگی

▪ باید: نوشیدن حدود دو لیوان آب، دو ساعت قبل از تمرین

▪ نتیجه: انرژی بیشتر، وزنه سنگین تر و تناسب اندام سریع تر

 

1- آب بنوشید

خیلی وقت ها ما احساس تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیریم، بنابراین با نوشیدن یکی لیوان آب خنک و گوارا می شود جلوی دریافت کالری های اضافی را گرفت. اگر نوشیدن آب ساده برای تان راحت نیست، کمی نعناع، لیمو یا چند تکه میوه به آن اضافه کنید.

2- بنویسید چه می خورید و چقدر

شاید این کار کمی کسل کننده به نظر برسد، ولی به شما کمک می کند که وعده های غذایی تان را هدفمندتر انتخاب کنید و اگر یک وعده پرخوری کردید، بتوانید در وعده بعد جبران کنید.

3- برای فعال بودن بهانه پیدا کنید


برای کمک کردن به دیگران داوطلب شوید و به این تربیت بدن تان را فعال تر نگه دارید. منظورم کارهایی مثل رسیدگی به باغچه همسایه، آب دادن به گل هایی که جلوی در آپارتمان تان است، چای آوردن برای اعضای خانواده، پارک بردن بچه های فامیل و... است.

4- به غذای آماده «نه» بگویید


بیشتر غذاهای آماده، پرچرب و پرکالری هستند و ویتامین و مواد معدنی (یعنی همان موادی که شما برای رسیدن به تناسب اندام به آنها احتیاج دارید) چندانی ندارند.

5- سراغ قرص های لاغری نروید

هیچ میانبری برای لاغرشدن وجود ندارد. برای رسیدن به تناسب اندام باید کالری دریافتی روزانه خود را کم کرده و با ورزش چربی بسوزانید. پس اجازه ندهید تبلیغات رسانه ای محصولات لاغری شما را گول بزند.

6- ورزش های قدرتی را دست کم نگیرید

ورزش های قدرتی توان عضلانی را بهبود می بخشند و فرایند سوختن کالری را در بدن تسریع می کنند.

7- کمتر جلوی تلویزیون بنشینید


مطالعات نشان داده که نشستن جلوی تلویزیون عمر را کاهش می دهد. علاوه بر آن، هرچه قدر که زمان بیشتری را به تلویزیون اختصاص بدهید، بیشتر می خورید و کمتر فرصت ورزش کردن پیدا می کنید.

8- به اندازه کافی کلسیم دریافت کنید

خوردن غذاهای سرشار از کلسیم مثل ماست می تواند توانایی بدن شما را برای از دست دادن وزن و خلاص شدن از چاقی موضعی، بهبود ببخشد. همچنین کلسیم نقش مهمی در متابولیسم چربی ها دارد.

9- در طول روز کفش راحت بپوشید

اگر در طول روز، مواقعی که سر کار هستید و... کفش راحتی بپوشید، راحت تر می توانید فعالیت کنید و تحرک داشته باشید.

10- دور و بر کارواش آفتابی نشوید

به جای اینکه خودرو شخصی تان را به کارواش ببرید و روی صندلی بنشینید تا کار تمام شود، یک سطل آب، چند تکه پارچه و یک اسفنج نرم بردارید و خودتان به جان ماشین بیفتید. با این کار هم صرفه جویی اقتصادی می کنید و هم کالری می سوزانید.