کاهش وزن سریع با چند حرکت ساده ورزشی
کاهش وزن دغدغه بسیاری از ماست، به ویژه اینکه با سبک زندگی امروزی افزایش وزن رواج زیادی پیدا کرده است. چند حرکت ورزشی ساده برای کاهش وزن معرفی می شود.
آکاایران: کاهش وزن سریع با چند حرکت ساده ورزشی

آکاایران: کاهش وزن سریع با چند حرکت ساده ورزشی

سیمرغ

 کاهش وزن دغدغه بسیاری از ماست، به ویژه اینکه با سبک زندگی امروزی افزایش وزن رواج زیادی پیدا کرده است. چند حرکت ورزشی ساده برای کاهش وزن معرفی می شود.

چند حرکت ورزشی برای کاهش وزن

متخصصان ورزش معتقدند که درگیر کردن عضلات در ورزش باعث کالری سوزی بیشتر می شود. ضمنا این کار زمان کمتری از افراد می گیرد. حرکاتی که معمولا برای کاهش وزن از انواع آن ها استفاده می شود عبارتند از لانگز، اسکات، بلند کردن هالتر، پلانک با وزنه و پرس با دمبل هر کدام از این حرکات بر روی چند گروه از عضلات کار می کند و بسته به اینکه فرد می خواهد کدام قسمت را لاغر کند از این حرکات استفاده می شود.
انجام دادن این حرکات سه بار در هفته بهترین روش برای کاهش وزن سریع است. می توانید با اضافه کردن وزنه به این حرکات کمی خود را به چالش بکشید تا بدن به حرکات عادت نکند. انواع این حرکات که برای کاهش وزن مناسب هستند عبارتند از:

1- کاهش وزن با لانگز مورب

پای راست را مقابل طرف چپ بدن قرار دهید. زانوی پای راست را خم کنید و پایین بروید زمانی که زانو 90 درجه شد بدن را در این حالت نگه داشته سپس بالا بیایید.
این حرکت را بر روی هر پا در سه ست با 12 تا 15 تکرار انجام دهید.

2- کاهش وزن با اسکات با وزنه

پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. یک وزنه در دست نگه دارید در حالی که باسن را به سمت عقب می برید پایین بروید. زمانی که زانو 90 درجه شد بالا بیایید در این حرکت زانوها نباید جلوتر از انگشتان پا قرار بگیرند.وزن بدن را بر روی پاشنه پا بیندازید. این حرکت را در سه ست با 12 تا 15 تکرار انجام دهید.

3- کاهش وزن با بلند کردن هالتر

یک هالتر در دست نگه دارید. پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. در حالی که کمر صاف است به پایین بروید تا جایی که کمر 90 درجه خم شود سپس بالا بیایید. هالتر را نزدیک بدن نگه دارید این حرکت را در سه ست با 12 تا 15 تکرار انجام دهید.

4- کاهش وزن با پلانک با وزنه

در حالی که دو وزنه در دست ها دارید، در حالت پلانک قرار بگیرید. سپس هر کدام از دست ها را به ترتیب به سمت شانه بالا ببرید. این حرکت را در سه ست با 8 تکرار در هر دست انجام دهید.

5-  کاهش وزن با پرس شانه

دو دمبل در دست نگه دارید آرنج ها را خم کنید طوری که وزنه ها در ناحیه شانه قرار بگیرند. دست ها را به سمت بالا بکشید طوری که آرنج ها صاف شوند. دوباره دست ها را پایین بیاورید. این حرکت را در سه ست با 12 تا 15 تکرار انجام دهید.


.

منبع : seemorgh.com

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :