رژیم غذایی مونیکا برنت در فصول استراحت
رژیم غذایی مونیکا برنت در فصول استراحت,رژیم غذایی بانوان بدنساز,رژیم غذایی بدنسازی بانوان,رژیم غذایی خانم های بدنساز,رژیم غذایی

آکاایران: رژیم غذایی مونیکا برنت در فصول استراحت

رژیم غذایی من در فصول استراحت تقریبا ۸۰ درصد فاقد غذاهای شکم پرکن و یا اصطلاحا هله هوله می باشد ( غیر از ایام عید کریسمس ) قبل از یک مسابقه هم در فصول استراحت و هم در فصول تمرینی.

هرچه در مورد رژیم غذایی خودم سخت گیری بیشتری کنم ، بهتر به نظر می رسم.

پروتئین مصرفی هر وعده غذایی من ۲۵٫۴۵ گرم بوده و شامل یکی از موارد زیر است : راسته ، گوشت قرمز ، جوجه ، کباب ترکی ( گوشت سفید بسیار بهتر است ) ماهی تن ، سفیده تخم مرغ ، نوفو ، سوپر وی پرو، تکه پنیرهای فاقد چربی ، و مقداری ماهی ( مثلا، هالیبوت، ماهی آزاد ( قزل آلا) من از کربوهیدرات های نشاسته ای هم استفاده می کنم. ( مثل برنج ، شیرینی، نان فطیر ، جوانه جو ، خمیر گندم، نان ذرت یا ذرت ) فقط تا هنگام اواسط بعد از ظهر . سعی می کنم این مواد را در شب استفاده نکنم چون در هنگام غروب ، کم فعال و بیکار هستم. بهرحال ، اگر تا دیر وقت به تمرین مشغول باشم این مواد را تا ساعت ۶ بعد از ظهر نیز مصرف می کنم. البته به یاد داشته باشید که کربوهیدرات + انرژی است . اگر آنها را در بدن مصرف نکنید، به چربی تبدیل خواهد شد.

آکاایران: رژیم غذایی مونیکا برنت در فصول استراحت

رژیم غذایی مونیکا برنت

من از کربوهیدرات های فیبری نیز استفاده می کنم مثل بروکلین ، مارچوبه ، لوبیا سبز ، کرفس و اسفناج ، ۳ نوبت در روز ( در طی دوره مسابقات ) پس ، قبل از مسابقه ، از مواد (سبز) تاجایی که می توانم کم استفاده می کنم.
این نوع غذاها با مقدار زیادی نشاسته جایگزین می شود. به خاطر داشته باشید، به هر حال ، اگر به اندازه کافی رژیم غذایی من کربوهیدرات نداشته باشد ، مقداری چربی نیز مصرف می کنم.
در مورد چربی ، من معمولا به صورت معمولی نیز مصرف می کنم : کره بادام زمینی ، زرده تخم مرغ ، پنیر کم چربی ، آوکادو ( نوعی میوه شبیه انبه ) ، و آجیل سه هفته قبل از مسابقات و یا بیشتر ترجیح می دهم از منابع چربی مثل روغن تخم گیاهان ، روغن زیتون ، یا روغن کافولا استفاده کنم. در کنار مصرف کربوهیدرات های نشاسته ای کم ، مراقب مصرف قند نیز باشید.
بدن شما ، آزادسازی مقدار زیادی انسولین را برای مقابله با قند زیاد خون برای ساختن کربوهیدرات و قند متوقف می سازد.
در صورتیکه این مطلب را ندانید ، قند همانند یک ماده کربوهیدراته ساده می ماند و در نهایت اگر مقدار قند خون شما کاهش یابد ، شما به طور کلی احساس ضعف و سستی خواهید کرد. اثری که انسولین از خود به جای می گذارد ، بر روی قند اضافه بدن بوده یعنی آن را به صورت چربی در بدن ذخیره می کند.
این فرآیند می تواند دوره ای بد و مصیبت بار برای شما باشد و در درازمدت می تواند اثرات وحشتناکی روی سلامتی شما بگذارد . من آن را پیشنهاد نمی کنم اما پیشنهاد من این است که به هر حال مصرف زیاد چربی بهتر از قند است اگر به هر عنوان در حال مصرف قند هستید ، در بعد از ظهر و غروب مصرف مواد قندی را به حداقل برسانید و اگر نمی توانید مصرف آن را متوقف کنید ، آن را بعد از تمرین و بهتر است آن را ، هنگام صبح مصرف کنید.

Edcoan.ir

سعی کنید هر ۳٫۴ ساعت یکبار ، چیزی بخورید. وعده های غذایی کوچک به دفعات زیاد ، بهتر از وعده های کم تعداد ولی حجیم هستند. وقتی نتوانم از وعده های غذایی خوبی مصرف کنم ، من از پودر های پروتئینی یونیورسال و نوشیدنی های جایگزین وعده های غذایی و ویفرهای مختلف استفاده می کنم. به طور کلی ، درست کردن و پختن وعده های غذایی و آماده کردن آن وقت بیشتری خواهد گرفت ولی تمرین خوبی است .
در نهایت اثرات خوبی در بدن شما پدیدار خواهد شد . فقط به خاطر داشته باشید دستورالعمل های غذایی خود را مراعات کرده و به آنها خوب عمل کنید.

تهیه شده در آکا ایران (ادکوان – Edcoan.ir)

.

منبع : edcoan.irarchives

منبع : بخش ورزش آکاایران
برچسب :